Zamów paczkę

Zasady pakowania

Ważne jest by odpowiednio zapakować bezpiecznie paczkę.

Pakowanie przesyłek standardowych

OPAKOWANIE ZEWNĘTRZNE
Upewnij się, że przygotowane przez Ciebie pudełko ma odpowiednią wielkość, a jego jakość jest dostosowana do przewożonej zawartości. Opakowaniem przesyłki może być karton jak i walizka lub torba podróżna. Karton powinien być odpowiednio mocny, bez uszkodzeń, przebić, dziur i rozdarć. Koniecznie usuń z pudełka niepotrzebne naklejki i etykiety.
OPAKOWANIE WEWNĘTRZNE
Równie ważne jest dostosowanie kartonu i odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów wewnątrz pudełka, co uchroni przesyłkę przed niepożądanymi uszkodzeniami, jakie mogą wyniknąć podczas transportu. Każdy przedmiot powinien zostać zabezpieczony odpowiednim materiałem amortyzującym, takim jak folia bąbelkowa, tektura, styropian czy papier. Ważne jest również wypełnienie pustej przestrzeni w paczce, celem zabezpieczenia przedmiotu przed niepożądanym przemieszczaniem. Przy wysyłce przedmiotów kruchych i wrażliwych, np. szklanych elementów zadbaj o oddzielenie ich od siebie przez elementy rozdzielające, np tekturę, która będzie chronić przedmioty przed otarciami oraz uszkodzeniami.
SZKŁO
Do pakowania wyrobów szklanych należy zastosować folię bąbelkową. Duże płaszczyzny tj. np. lustra prosimy uprzednio zabezpieczyć a następnie owinąć folią. Sugerujemy by w podobny sposób postępować z niewielkimi wyrobami szklanymi a następnie zapakować w opakowania kartonowe.
PRZESYŁKI GABARYTOWE
Duże przesyłki typu meble, kanapy, motory, rowery sprzet AGD i RTV należy solidnie zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Prosimy również o przygotowanie przesyłki rozbierając sprzęt na części tak by nie spowodować uszkodzenia innych pakunków w trakcie transportu.
TRANSPORT MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
Do transportu ładunków handlowych takich jak artykuły budowlane stosowane są palety euro. Można jednak wysyłać je w różnych postaciach. Prosimy o kontakt z naszym pracownikiem pod numerem +48 666 587 145
PRZYKŁADOWE WYMIARY
Maksymalna długość nadawanej wysyłki nie może przekroczyć 2m30cm Wymiary paczki
MAKSYMALNE WYMIARY przesyłek dla paczek standardowych to:
Elementy o kształcie okrągłym, cylindrycznym lub owalnym; O nieregularnych kształtach z wystającymi elementami; O lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np: guma, folia itd.); Zawierające luźne ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny; Umieszczone w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu); Oznakowane GÓRA, OSTROŻNIE itp; Których zawartość wymaga obsługi specjalnej ze względu na możliwość uszkodzenia innych przesyłek. Opłata za element niestandardowy naliczana jest według cennika Zastrzegamy sobie prawo do naliczenia opłaty za dodatkową obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie wymaga specjalnej obsługi
LISTA RZECZY PRAWNIE WYŁĄCZONYCH Z PRZEWOZU KURIERSKIEGO:
amunicja
antyki
biżuteria, srebro, złoto, kamienie i metale szlachetne oraz wyroby jubilerskie
broń
dzieła sztuki
futra
gotówka oraz papiery wartościowe
kość słoniowa
leki
materiały: medyczne, łatwopalne, pornograficzne, wybuchowe lub radioaktywne
narkotyki
napoje alkoholowe
numizmatyki
dezodoranty, spray'e oraz pojemniki pod wysokim ciśnieniem
skóry zwierząt
substancje biologicznie aktywne, chemiczne, cuchnące, psychotropowe, żrące
zwłoki i szczątki ludzkie oraz zwierzęce
tytoń i wyroby tytoniowe
oraz wszystkie inne towary wyłączone z transportu w myśl obowiązujących przepisów prawa
PALETA EURO
Skonsolidowane elementy tworzące jedną całość, umieszczone na palecie o wymiarach podstawy 80cm / 120 cm i wadze do 1000 kg. Maksymalna wysokość towaru to 180 cm łącznie z paletą.

Paleta NSTD Każda paleta o wymiarach podstawy innych niż 80 cm / 120 cm. Maksymalny ciężar to 1 000 kg, maksymalna wysokość towaru to 180 cm łącznie z paletą.

Zasady przygotowania przesyłki paletowej:

Przesyłki przyjmowane do transportu muszę być nieuszkodzone. Towar rozmieszczony powinien być na palecie według poniższych zasad:

1. Żadne z elementów nie mogą wystawać poza obrys palety.
2. Elementy lżejsze muszą być układane na elementach cięższych.
3. Środek ciężkości powinien być zlokalizowany centralnie.
4. Wszystkie elementy powinny być zabezpieczone przed przemieszczaniem.
6. Towar na palecie powinien być owinięty folią stretch ze wszystkich stron w taki sposób, aby towar był nieruchomy i trwale przymocowany do palety.
7. Elementy okrągłe np. walce, beczki powinny być na palecie zbindowane i zabezpieczone przed przemieszczeniem się np. drewnianymi klinami.

Maksymalna wysokość to 180 cm łącznie z paletą.

Ustalona przez nas cena zawiera już pełen serwis i całkowity koszt usługi: odbiór i dowóz na wskazane w zamówieniu miejsce, transport międzynarodowy, ubezpieczenie, opłata paliwowa. To wszystko jest już wliczone w cenę. Paczki odbieramy z całego terytorium Polski, północnych i centralnych Niemiec, z całego terytorium Holandii, Belgi oraz terytorium Anglii.
- Formularz Online -

Dane Nadawcy (wymagane)

Dane Odbiorcy (wymagane)

Email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Ile sztuk (wymagane)

Waga (wymagane)

Szacowana wartość (wymagane)

Zawartość przesyłki (wymagane)